Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej...

Dotacje na kolektory

Program dotacji na montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kto może się ubiegać o dotację?

Jakie inwestycje można sfinansować kredytem z dotacją?

Jednym słowem kompletną instalację solarną wraz z projektem i montażem.

Jaki są możliwości otrzymania kredytu/dotacji?

W ramach Programu można otrzymać 45% dotacji na zakup i montaż kolektorów słonecznych na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Koszt kwalifikowany pożyczki nie może przekroczyć 2.500 zł brutto za 1m2 powierzchni kolektora.

Przykład:

Montując kompletny zestaw kolektorów, o łącznej powierzchni 5 m2 można otrzymać pożyczkę w kwocie 12.500 zł, z czego 45%, czyli 5.625 zł zostanie umorzone dzięki dotacji. Do spłaty pozostaje kwota 6.875 zł.

Gdzie można uzyskać kredyt z dotacją?

Udzielanie dotacji do kredytów na kolektory jest realizowane za pośrednictwem banków, które mają podpisane umowy o współpracy z NFOŚiGW. Na dzień dzisiejszy 6 banków podpisało umowę o współpracy:

  1. Bank Ochrony Środowiska S.A.
  2. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
  3. Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
  4. Krakowski Bank Spółdzielczy
  5. Mazowiecki Bank Regionalny S.A.
  6. Warszawski Bank Spółdzielczy

Kredyt jest również realizowany przez wiele Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i Mazowieckim Banku Regionalnym S.A.

Jednym z banków w naszej okolicy posiadającym w ofercie kredyt z dotacją na kolektory jest Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem.

Szczegóły zaciągania kredytu z dotacją w Banku Spółdzielczym w Zawadzkiem: Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Banku:
http://bs-zawadzkie.pl/aktualnosci/78-kredyt-na-kolektory-soneczne-juz-teraz-w-naszym-banku.html oraz w placówkach Banku.

Jak kredyt zostanie zrealizowany?

Realizacja kredytu następuje w formie bezgotówkowej, poprzez pokrycie udokumentowanych fakturami zleceń płatniczych Inwestora na konto dostawcy lub wykonawcy dóbr i usług. Kredyt z dotacją nie może być udzielony w ramach prowadzonej przez klienta działalności gospodarczej. Osoba korzystająca z dotacji zobowiązana jest do uiszczania z tego tytułu należnego podatku dochodowego.


Supported by Best Eye Studio  webdesign: Agencja Reklamowa PHOTO GRAPHICS  code: @home Informatyka - strony internetowe Opole    
Polub Nas
Odwiedź Nas