Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej...

Fotowoltaika

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii ciągle rośnie. Fotowoltaika stanowi coraz większą część wśród metod wykorzystania energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Wielu przedsiębiorców dostrzega duże korzyści płynące z tej techniki.

Zasada działania

Ogół zachodzących w takiej instalacji operacji jest niezwykle prosty. Prąd stały powstaje tutaj w wyniku uwolnienia elektronów w ogniwach przez padające na moduł fotowoltaiczny światło słoneczne. Na elektrodach (biegun dodatni i ujemny) zbierają się dodatnie i ujemne nośniki ładunku. Prąd zmienny otrzymujemy natomiast przy udziale odpowiedniego falownika. Tak wyprodukowana energia może być wykorzystana na cele własne lub oddawana do sieci energetycznej. Dostawca energii wypłaca za niego wynagrodzenie wg ustawy o energiach odnawialnych. O aktualne warunki należy dopytywać odpowiedniego dostawcę energii.

Należy pamiętać, iż instalacje fotowoltaiczne powinny być dobierane wyłącznie przez specjalistów w tej dziedzinie. Wysoki stopień efektywności zależy nie tylko od jakości modułów ale przede wszystkim od prawidłowego ich podziału i ustawienia w rzędach (równolegle i szeregach).

Dostępne miejsce montażu powinno być analizowane przede wszystkim pod kątem zagrożenia zacienieniem. Jest to zjawisko wyjątkowo niekorzystne dla instalacji fotowoltaicznych. Niezbędny jest również fachowy dobór falowników pod względem parametrów instalacji i rozmieszczenia modułów. W przypadku systemu fotowoltaiki nie ma więc instalacji typowych, powielanych w wydawałoby się podobnych pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną obiektach. Każda projektowana instalacja bez względu na jej rozmiar (dla domów jednorodzinnych czy dużych obiektów) bezwzględnie powinna być dobrana indywidualnie i sprawdzona profesjonalnymi programami symulacyjnymi.

Moduł fotowoltaiczny Vitovolt 200
Fot. moduł fotowoltaiczny Vitovolt 200

Firma Viessmann angażuje się w rozwój metod wytwarzania energii, które nie niszczą środowiska. firmę moduł fotowoltaiczny Vitovolt 200 jest modułem o wysokiej mocy, dostępnym zarówno z mono- i polikrystalicznymi ogniwami krzemowymi. Składa się ze szklanego laminatu, w którym pojedyncze ogniwa słoneczne osłonięte są dwiema foliami. Całość chroniona jest z tyłu folią odporną na działanie czynników atmosferycznych, a całe urządzenie spełnia najwyższe standardy jakości w zakresie ogniw krzemowych. Firma Viessmann) nie tylko wprowadza na polski rynek nowy produkt ale wraz z nim proponuje pełne wsparcie dla klientów indywidualnych, projektantów oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką przez wyspecjalizowanych, regionalnych specjalistów w tej dziedzinie.


Supported by Best Eye Studio  webdesign: Agencja Reklamowa PHOTO GRAPHICS  code: @home Informatyka - strony internetowe Opole    
Polub Nas
Odwiedź Nas